תוכן [ הסתר ]

קשה לדמיין את חיינו ללא מכשירי החשמל שאנו משתמשים בהם על בסיס יומיומי. חשבו לרגע כיצד הייתם מסתדרים ללא מקרר, תנור אפייה, מכונת כביסה וכדומה. מכונות כביסה שייכות לקבוצת המוצרים שעושים לנו את החיים קלים יותר. עם זאת, לבחור מכונת כביסה זו משימה כלל לא פשוטה.

מול שפע הדגמים וקשת המחירים הרחבה, קונים רבים מוצאים עצמם מתחבטים מול שאלות רבות: איזו מכונת כביסה טובה יותר? האם כדאי להשקיע כסף ולקנות אחת שתחזיק לאורך זמן או שמא עדיף לחסוך וכל כמה שנים להחליף? מה עלות התיקונים? האם עדיפה מכונה עם פתח קדמי או פתח עליון? מכונה דיגיטליות או אנלוגית?

מיקום מכונת הכביסה

לפני שאתם ניגשים אל חנות מוצרי החשמל לקניית מכונות כביסה, הכינו שיעורי בית. בדקו היכן אתם הולכים למקם את המכונה. מדדו את הגודל של המקום והגיעו עם המידות אל החנות. כמו כן בדקו כי יש לכם נקודה לחיבור חשמל ואפשרות לניקוז מים. בדקו האם יש לכם מספיק מקום עבור מייבש כביסה, אם אתם מעוניינים בכזה. יכול להיות שתצטרכו למקם את המייבש מעל המכונה, ואז תתאים לכם רק מכונה בעלת פתח קדמי.

תכולת המכונה

מרבית מכונות הכביסה מכילות בין חמישה לשישה קילוגרמים. מכונות כאלו מתאימות בעיקר למשפחות של עד שלוש נפשות. למשפחות מרובות ילדים יתאימו מכונות בעלות תכולה גדולה של עד עשרה קילוגרמים. מהם הצרכים שלכם? כמה נפשות מונה המשפחה שלכם? כמה כביסות אתם עושים בממוצע בשבוע? עם נתונים אלו הגיעו לחנות.

תפעול מכונות כביסה – דיגיטלית או אנלוגית?

עד לפני כמה שנים, כל לוחות ההפעלה והתוכניות של מכונות הכביסה היו אנלוגיות. כיום, ניתן למצוא בשוק גם מכונות כביסה בעלות לוח פיקוד דיגיטלי, אך יש לקחת בחשבון שהן בדרך כלל יקרות יותר. במידה ויש תקלות, גם עלות התיקון תהיה גבוהה יותר. עם זאת, רבים יכתירו את התפעול הדיגיטלי כנוח הרבה יותר - הבחירה במקרה הזה, היא לחלוטין פונקציה של ההעדפות ושל התקציב העומד לרשותכם.

תוכניות הכביסה השונות

מתוך מגוון תכניות העבודה של מכונות כביסה , לרוב אנחנו משתמשים במספר תכניות מצומצם: תכנית לכביסה יומיומית בדרגת לכלוך רגילה, תכנית לכביסה עדינה, ותכנית ארוכה לכביסה מאוד מלוכלכת. שאר התכניות יעניקו לכם גמישות שתאפשר שמירה מקסימלית על איכות הבגדים, כמו למשל תכנית סחיטה, תכנית למניעת קמטים או תכנית מהירה לבגדים שזקוקים רק לרענון קל ועוד.

ככל שיש למכונה יותר פונקציות ותכניות פעולה, כך היא תהיה יקרה יותר. חשבו היטב בכמה מהתכניות אתם באמת עתידים להשתמש ובאיזו תדירות. אל תתפתו לקנות מכונת כביסה עם עשרים תכניות פעולה, כאשר בפועל תשתמשו רק בחמש מהן.

בטיחות ואחריות של מכונות כביסה

בקניית מכונות כביסה חשוב מאוד לתת את הדעת על שני דברים: ראשית, רמת הבטיחות של המכונה – וודאו כי את ההתקנה מבצע איש מקצוע, בדקו כי דלת המכונה ננעלת באופן שלא יאפשר לילדים לפתוח אותה תוך כדי שימוש, ואל תוותרו על בולמי זעזועים ומערכת לאיתור נזילות ומניעת הצפות.

שנית, אחריות על המכונה – רוב המכונות מגיעות עם אחריות למשך שנה. עם זאת, בתוספת תשלום ניתן לרוב להאריך את משך האחריות לשלוש שנים. בדקו היטב מה כוללת האחריות, תוך כמה זמן מגיע אליכם שירות התיקונים מטעם החברה והאם קיים שירות של מכונות כביסה חלופיות למשך תקופת התיקון.