מחשבים ניידים של דור העתיד הם חזקים ועוצמתיים יותר גם ביחס למחשבים נייחים, ולכן לא פלא שלקוחות רבים מעדיפים כיום לרכוש מחשב נייד מאשר להשקיע במחשב נייח סטנדרטי. שוק המחשבים הניידים רווי בסוגים ובמפרטים שונים, והשאלה המתבקשת היא, כיצד נבחר במחשב שישרת אותנו שנים ארוכות?

נסו את המקלדת

להבדיל ממחשב נייח, אשר את חלקיו השונים ניתן לרכוש בנפרד במידה והם מתקלקלים, המקלדת היא חלק בלתי נפרד מכל לפטופ (המונח הלועזי למחשב נייד), ועל כן לא ניתן להחליפה בקלות, גם במידה והיא מתקלקלת. על כן, במעמד בחירת המחשב, חשוב לבחון את המקלדת ולבדוק האם היא עמידה ונוחה לשימוש.

אביזרים נלווים

כאשר בוחנים מחשבים ניידים שונים, חשוב לבדוק את פד העכבר המובנה בתוך המחשב. פד זה משמש כאלטרנטיבה לעכבר רגיל, וישנם משתמשים שמעדיפים לעשות בו שימוש, במקום עכבר חיצוני. על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש תדיר בפד זה, חשוב שהוא יהיה רגיש למגע במידה המתאימה ונוח לתפעול - שתי תכונות שיש לבדוק כבר במעמד הרכישה.

מחשבים ניידים קלים ולא מתחממים

חימום יתר הוא עקב האכילס של מחשבים רבים ומחשבים ניידים בפרט. אלו נוטים להתחמם יתר על המידה ולהינזק במהרה. כדי לצמצם נזקים ולבחור במחשב מתאים, מומלץ לבדוק עד כמה הוא נוטה להתחמם. אמנם ישנם משטחי קירור שמטרתם למנוע התחממות יתרה של המחשב, אך תוספים אלה לא יצליחו למנוע נזקים במידה והמחשב מתחמם במהירות.

תכונה נוספת שחשוב לבדוק בעת רכישת מחשבים ניידים, היא המשקל. המחשב הנייד מיועד לנשיאה ממקום למקום, לכן חשוב לוודא שהמחשב שבחרתם יהיה קל לנשיאה ושניתן לאחסנו ללא בעיות בתיק מתאים. כך, לא תצטרכו לסבול ממשקלו הרב בכל פעם שתרצו לסחוב אותו או להעביר אותו למקום אחר.

על מחשבים ניידים וחיבורים

מחשב נייד צריך להכיל לפחות שני פתחי USB. פתחים אלו חשובים מאוד, משום שאליהם ניתן לחבר תוספים רבים, כמו כרטיסי זיכרון, עכבר המחשב ומשטח קירור. מחשבים ניידים בעלי פתח USB אחד עשויים להיות חיסרון של ממש, משום שלא יהיו קלים לשימוש ועל כן רצוי להימנע מכך.

חברות בעלות מוניטין

ככלל, כשרוכשים מחשבים ניידים, מוטב לרכוש אותם מחברות בעלות שם בתחום המחשבים והטכנולוגיה. מחשבים ניידים לנובו או מחשבים ניידים Dell נחשבים לאיכותיים מאוד, כאלו שמשרתים נאמנה את בעליהם במשך שנים ארוכות.

רכישת לפטופ מחברות קטנות ועלומות שם היא בבחינת רכישה מסוכנת יותר, מאחר ויש מעט אינפורמציה ברשת אודות חברות מסוג זה. לכן, קשה מאוד לברר עד כמה הן אמינות ואיכותית. על כן, עדיף להיצמד לחברות הגדולות והמוכ?רות, אלא אם כן ניתנה לכם המלצה אודות דגם או חברה ספציפית מאדם שאתם יכולים לסמוך עליו.

מחשבים ניידים חייבם גם חיבור לאינטרנט אלחוטי

פרמטר נוסף שתצטרכו לבחון בטרם רכישת מחשבים ניידים הוא אפשרויות התחברותו לאינטרנט. במרבית המחשבים הניידים קיים כיום חיבור מובנה לרשת אלחוטית, המאפשר גלישה באינטרנט מכל מקום בו ישנה רשת כזו. מדובר בסוגיה חשובה, שכן אנשים רבים נעים עם המחשב האישי שלהם ממקום למקום ולא משתמשים בו רק בבתיהם.

במידה ולא קיים חיבור כזה במחשב שברצונכם לרכוש, בדקו את היצע המודמים הניידים הקיימים בשוק. עם זאת, מאחר ומדובר בפרמטר העשוי להשפיע על מידת יעילותו של המחשב כולו, מומלץ לא לרכוש מחשבים ניידים ללא חיבור כזה.