בחירה נכונה של טלוויזיה לגיימינג מבטיחה לכם חוויית משחק מיטבית ומרגשת. משחקי הווידאו ייראו מציאותיים לחלוטין, אפשר לעבור למצב משחק כדי ליהנות מתמונה וקול באיכות הגבוהה ביותר, וניתן לבלות מול המסך הגדול והנוח שעות רבות בלי לפגוע בבריאות העיניים. הטלוויזיה לגיימינג מספקת ביצועים מעולים הנחוצים לחובבי משחקי הווידאו, יש דגמים מתקדמים המזהים את סוג הקונסולה שלכם באופן אוטומטי ועם הפעלת הקונסולה המסך עובר למצב משחק.

סוגי הטלוויזיות לגיימינג

בשוק הטלוויזיות לגיימינג יש סוגים שונים של מסכים, ההבדל העיקרי בין המסכים השונים מסתתר בטכנולוגיית התמונה, ומקובל לחלק את המסכים לפי הסוגים הבאים:

  • מסכי LCDבדרך כלל אלו המסכים הזולים יותר, המסך מגיע עם תאורת פלורסנט אחורית, מתמודד היטב עם אור סביבתי חזק אך התמונה עשויה להיות מעט מרוחה כאשר יושבים קרוב למסך.
  • מסכי LED פאנל התאורה דומה למסך LCD אך משתמשים בנוריות לד ולא בפלורסנט, המסך מציג תמונה חדה עם ניגודיות מעולה, ללא בעיות השתקפות, וניתן לבחור בתצוגה של 9:16 המתאימה לשידורי HD.
  • מסכי פלזמה – מסך שטוח המציע תמונה חדה וברורה, המסך מתקשה באור סביבתי חזק.
  • מסכי OLEDהמסך ללא תאורה אחורית, לכן אין זליגת פיקסלים ומקבלים צבע שחור מוחלט.
  • מסכי Nano Cellמסך K4 אמיתי עם צבעים טהורים ותאורת לד מלאה.

איך בוחרים טלוויזיית גיימינג?

בחירת טלוויזיות לגיימינג אינה דבר של מה בכך מאחר ויש דגמים רבים הנמכרים בשוק, ויש הבדלים משמעותיים במחירי הטלוויזיות, באיכות התמונה, בביצועי המכשיר ובפרמטרים נוספים. כדי לבחור נכון טלוויזיה לגיימינג יש להתייחס לנושאים הבאים:

  • גודל המסך – לא תמיד הגודל קבוע, אבל במסכים הגודל הוא גורם חשוב. חשוב לרכוש מסך המתאים לגודל הסלון או החדר ולמרחק הישיבה ממנו, כאשר אלכסון המסך צריך להתאים למשחק הנוח ביותר ללא צורך בהפניית הראש והצוואר תוך כדי משחק.
  • מצב השהיית קלט (זמן תגובה) – מסך גיימינג חייב להיות בעל יכולת עיבוד חזקה כדי לשמור על מצב השהיית קלט נמוכה, וכך חוויית משחק משתפרת, לא מפספסים אף רגע, ומשפרים ביצועים כאשר משחקים במשחקי ספורט ופעולה.
  • תמונה וקול מיטביים – מסך הטלוויזיה לגיימינג חייב להתאים לכל סוגי המשחקים ולהציע תמונה דינמית ומיטבית הנראית טבעית ומציאותית, גם בתמונה חשוכה. הטלוויזיה חייבת לתמוך בסאונד משופר לחוויית משחק נפלאה וייחודית.
  • פאנל איכותי – איכות התמונה של טלוויזיית גיימינג מושפעת מפאנל התצוגה, מאיכות הרזולוציה, מיחס הניגודיות ומרמת הבהירות. בהתאם לתקציב כדאי לבחור מסך עם פאנל תצוגה איכותי המבוסס על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.
  • פיצ'רים – כל מותג טלוויזיות מציע דגמים שונים של טלוויזיות לגיימינג, ויש פיצ'רים שונים בין הדגמים, לכן חשוב לבדוק אילו אפשרויות נוספות המסך מציע כדי ליהנות מחוויית משחק מיטבית. פיצ'רים חשובים לגיימרים הם מצב משחק אוטומטי, קצב רענון עד 120 הרץ, מעקב צליל אחר אובייקט, פיזור סאונד בחלל החדר, פיצול מסך ועוד.

המלצות לרכישת טלוויזיה לגיימינג

לסיכום, כאשר רוכשים טלוויזיית גיימינג יש להגדיר צרכים, לאפיין את הסביבה וכמות האור כדי לבחור מסך בגודל נכון ובטכנולוגיה המתאימה ביותר, להגדיר תקציב ולערוך סקר שוק מקיף. כדאי להגיע לאולם התצוגה כדי לצפות במסכים שונים ולקבל ייעוץ מקצועי במקום.